Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie kwalifikacji oraz umiejętności adekwatnych do potrzeb rynku pracy przez 82 osoby (42K i 40M) w wieku powyżej 29 r.ż. Szkolenia zawodowe oraz Doposażenie stanowiska pracy.
Wdrożenie do funkcjonowania Akademii niemieckiego modelu sieci współpracy instytucjonalnej w celu poprawy jakości współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie starachowickim.
Celem projektu był rozwój i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w Starachowicach i jego lepsze dopasowanie do potrzeb rynku pracy.
Modernizacja systemów dziedzinowych, szkolenia, doradztwo, studia podyplomowe dla JST.
Wzrost aktywności zawodowej i zatrudnienia wśród osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, które poszukują zatrudnienia. Szkolenia zawodowe i staże.
Projekt miał na celu rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie miejsc pracy przez osoby z Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego z grupy docelowej projektu poprzez samozatrudnienie w sektorze mikroprzedsiębiorstw. Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Promowanie postaw kreatywnych i przedsiębiorczych a także wspieranie inicjatyw służących tworzeniu nowych miejsc pracy, poprzez udzielenie bezzwrotnych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej tj. samozatrudnienie w sektorze mikroprzedsiębiorstw. Projekt realizowany wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Starachowicach.
Aktywizacja zawodowa 80 osób 56K i 24M z terenu powiatu starachowickiego i skarżyskiego, poprzez udzielenie im bezzwrotnych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej tj. samozatrudnienie w sektorze mikroprzedsiębiorstw.
Integracja zawodowa i edukacyjna 48 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo z grupy NEET - 26 kobiet i 22 mężczyzn w wieku 18-35 lat z terenu województwa świętokrzyskiego poprzez udział w projekcie mobilności ponadnarodowej. Praktyki zawodowe w Niemczech, szkolenia zawodowe + staże krajowe.
ProNet: Wspieranie sieci międzysektorowych w integracji osób przedwcześnie opuszczających studia do kształcenia zawodowego.
Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie kwalifikacji i umiejętności adekwatnych do potrzeb rynku pracy w okresie 15 m-cy przez 60 osób (30K i 30M) skutkujące podjęciem zatrudnienia do V 2017 poprzez 41% osób o niskich kwalifikacjach, 35 % osób długotrwale bezrobotnych oraz 45 % osób z pozostałych grup docelowych projektu, pozostających bez zatrudnienia w wieku powyżej 29 roku życia, zamieszkujących teren powiatu starachowickiego i skarżyskiego.
Nabycie i uzupełnienie umiejętności językowych i kompetencji ICT 274 kobiet i 182 mężczyzn pracujących, z terenu powiatu starachowickiego i skarżyskiego, w wieku 18-64, w celu zmniejszenia dysproporcji na rynku pracy do końca czerwca 2015r.
Przygotowanie 34 osób z terenu województwa świętokrzyskiego, zwolnionych z pracy z przyczyn zakładu pracy do samodzielnego (aktywnego) działania na rynku pracy do IV.2015 r.
Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej Technikum nr 2 w Starachowicach poprzez wprowadzenie kształcenia w zakresie „zielonej gospodarki” dzięki adaptacji niemieckich rozwiązań służących podniesieniu wiedzy i umiejętności zawodowych nauczycieli oraz wiadomości teoretycznych i praktycznych uczniów.
Poprawa standardów zarządzania, podniesienie jakości i zwiększenie dostępności usług świadczonych przez Urzędy Gmin w woj. świętokrzyskim.
Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Akademia Przedsiębiorczości w Starachowicach w roku szkolnym 2013/2014 zaprasza uczniów klas II i IV Technikum nr 1 w Starachowicach do udziału w projekcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.2.
Dotacje dla osób długotrwale bezrobotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Celem projektu jest podniesienie i dostosowanie do potrzeb regionalnej gospodarki kwalifikacji i umiejętności 64 kobiet i 48 mężczyzn pracujących, z terenu powiatu starachowickiego, posiadających wykształcenie średnie i niższe.
Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów Technikum nr 1 w Starachowicach, indywidualne doradztwo psychologiczne.
Zwiększenie efektywności oraz jakości funkcjonowania starostw powiatu koneckiego, skarżyskiego i starachowickiego w wyniku nabycie przez 240 urzędników postawy zorientowanej na obywatela jako klienta, zwiększenie ich kompetencji w kluczowych obszarach wsparcia wpływających na efektywność pracy urzędu, poprzez działania szkoleniowe i doradcze.
Szkolenia skierowanego do pracujących osób dorosłych, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę lub umów cywilno-prawnych.
Piętnasto-miesięczne działania promujące postawy kreatywne i przedsiębiorcze, oraz uzyskanie wiedzy i umiejętności do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej przez 20 kobiet.
Bezpłatne wsparcie obejmujące: Indywidualny plan działania, Podstawy obsługi komputera, szkolenia zawodowe, staż/praktyka zawodowa (3 miesiące).
Celem projektu jest przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu dziewcząt i chłopców w wieku 8 – 19 lat wychowujących się w rodzinach niepełnych z powodu migracji zarobkowej (euro-migracji) z terenu województwa świętokrzyskiego, poprzez analizę jej wpływu na funkcjonowanie społeczne. Ponadto zainspirowanie instytucji pomocy społecznej i edukacji do przeciwdziałania jej negatywnym skutkom.
Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie kwalifikacji i umiejętności adekwatnych do potrzeb rynku pracy przez 60 osób pozostających bez zatrudnienia w wieku powyżej 45 roku życia.
Celem głównym realizowanego projektu jest zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej 26 klientów OPS w Pawłowie do końca XII 2010r. Cele szczegółowe: -zmniejszenie liczby bezrobotnych, zwiększenie motywacji i wiary we własne możliwości, podniesienie poczucia własnej wartości, zdobycie nowych kwalifikacji adekwatnych do potrzeb rynku pracy, nabycie umiejętności poruszania się na lokalnym rynku pracy, nabycie wiedzy na temat zapobiegania i zwalczania przemocy i uzależnień.
Projekt obejmował swym zasięgiem teren powiatu starachowickiego i kieleckiego. Udzielono wsparcia 90 osobom. Uczestnicy projektu dostosowali swoje kwalifikacje i umiejętności do potrzeb regionalnej gospodarki poprzez zmianę zawodu i zdobycie nowych umiejętności zawodowych.
Szkolenia dla zawodowe dla osób pracujących na terenie powiatu starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego.
Projekt skierowany był do instytucji rynku pracy, instytucji pomocy i integracji społecznej oraz podmiotów ekonomii społecznej a także osób bezrobotnych zainteresowanych założeniem spółdzielni socjalnej. W ramach Projektu zorganizowano serię konferencje regionalnych oraz szkoleń. Łączenie w konferencjach zorganizowanych w ramach Projektu udział wzięło 210 przedstawicieli instytucji rynku pracy, instytucji pomocy i integracji społecznej oraz podmiotów ekonomii społecznej.
Zmniejszenie zjawiska bezrobocia w regionie, poprzez udzielenie wsparcia 135 osobom (z powiatu starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego) w zakresie: poradnictwa psychologicznego i zawodowego, szkoleń umożliwiających nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych oraz staży lub przygotowania zawodowego.
Poprawa dostępu do zatrudnienia poprzez udzielenie wsparcia 135 osobom (w zakresie: doradztwa psychologicznego i zawodowego, warsztatów z aktywizacji zawodowej, szkoleń umożliwiających nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych.
W ramach projektu udzielono kompleksowo wsparcia beneficjentom z grupy szczególnego ryzyka, w szczególności osobom, które długotrwale korzystały ze świadczeń pomocy społecznej, osobom długotrwale bezrobotnym, alkoholikom, narkomanom, osobom należącym do grupy tzw. młodzieży trudnej.
Szkolenia z zakresu aktów prawnych regulujących działalność instytucji rynku pracy, praw zamówień publicznych, podniesienia jakości w firmie (ISO), profesjonalnej obsługi petentów oraz aktywizacji i rehabilitacji zawodowej w krajach UE.
Bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych z powiatów starachowickiego i skarżyskiego zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podwyższenia kwalifikacji zawodowych.
Projekt dla kobiet długotrwale bezrobotnych z terenu powiatów starachowickiego i ostrowieckiego.
Projekt dla osób pracujących z terenu powiatów starachowickiego i skarżyskiego, zamierzających podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
Działania obejmowały szereg szkoleń dla osób współpracujących z niepełnosprawnym klientem.
Projekt zaadresowany dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatów żagańskiego i żarskiego.
Działania w projekcie obejmowały szereg szkoleń dla osób współpracujących z niepełnosprawnymi oraz usługi doradcze dla niepełnosprawnych.
Projekt przeznaczony dla osób odchodzących z rolnictwa zamieszkujących powiat starachowicki i skarżyski.