Logo AP

AkademiaPrzedsiębiorczości

Uczestnicy projektu unijnego pod nazwą „Nowe kwalifikacje uczniów i nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim” w dniachn1-2 grudnia 2021 roku wzięli udział w teoretycznym i praktycznym szkoleniu dotyczącym motoryzacyjnego zagadnienia jakim jest  ”Geometria zawieszenia pojazdu”.

To specjalistyczne szkolenie miało miejsce w siedzibie renomowanej firmy jaką jest ”Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń – Sławomir Olszowski”  w Radomiu. Działalność ośrodka skupia się na szeroko pojętej materii jaką jest branża samochodowa.

Uczniowie rozszerzyli wiedzę zdobytą w szkole o teoretyczne aspekty dotyczące parametrów geometrii zawieszenia pojazdu oraz ich zależności, a także wpływu na prowadzenie pojazdu. Poznali także rolę trapezowego układu zawieszenia, uszkodzenia wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz standardowe i  niestandardowe  metody regulacyjne. Część praktyczna stanowiła podsumowanie zdobytej wiedzy teoretycznej. Uczestnicy szkolenia w pomieszczeniu Stacji Kontroli Pojazdów przeprowadzali pomiar
i regulację parametrów zawieszenia na nowoczesnym sprzęcie firmy BEISSBARTH.

Skip to content