Logo AP

AkademiaPrzedsiębiorczości

Loga projektu UE

Z końcem miesiąca czerwca bieżącego roku zakończyła się realizacja zajęć pozalekcyjnych dla Uczniów/Uczennic 8 szkół  podstawowych z Gminy Mirzec.

Zajęcia miały na celu podnoszenie umiejętności uczniów oraz wyrównanie szans edukacyjnych. W ramach projektu prowadzone były różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie doskonalili swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii, programowania i robotyki, zdrowego odżywiania, nauki gry w szachy, warsztatów teatralnych, fotografii.

Ich celem było wsparcie wszechstronnego rozwoju uczniów, zarówno w zakresie kompetencji społecznych, jak i edukacyjnych.

Zajęcia obejmowały następujące obszary:

  • Doradztwo zawodowe – uczniowie uczestniczyli w warsztatach pomagających poznać własne predyspozycje zawodowe, planowali własną ścieżkę kariery oraz zdobywali informacje o różnych zawodach i rynku pracy podczas wyjazdów zawodoznawczych do zakładów pracy
  • Edukacja ekologiczna – w ramach zajęć uczniowie rozwijali świadomość ekologiczną, uczyli się postaw proekologicznych oraz brali udział w projektach dotyczących ochrony środowiska, uczestniczyli w wycieczkach ekologicznych
  • Kształtowanie postaw antydyskryminacyjnych – prowadzone zajęcia miały na celu budowanie empatii, tolerancji i otwartości na różnorodność. Uczniowie uczyli się rozpoznawać i przeciwdziałać wszelkim formom dyskryminacji
  • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień – organizowane były koła tematyczne i zajęcia rozwijające kreatywność, logiczne myślenie, umiejętności artystyczne, sportowe czy językowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb i pasji uczniów
  • Zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne uczniów – organizowane były zajęcia z edukacji matematycznej, polonistycznej i przyrodniczej, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów
  • Zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – realizowane były zajęcia sensoryczne, logopedyczne, psychologiczno-pedagogiczne, z wykorzystaniem Metody Tomatisa, rytmiczne, trening umiejętności społecznych, biblioterapia, arteterapia oraz zajęcia indywidualne prowadzone metodą Warnkego.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i potrzeb uczniów, a ich celem był nie tylko rozwój wiedzy i umiejętności, ale również wzmacnianie poczucia własnej wartości, integracja rówieśnicza oraz budowanie pozytywnych relacji społecznych.

Udział uczniów w zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu przyniósł wymierne efekty edukacyjne, społeczne i wychowawcze. Zajęcia prowadzone w różnych dziedzinach umożliwiły uczestnikom rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, rozwinęli umiejętności cyfrowe, językowe, matematyczne czy przyrodnicze. Zajęcia sprzyjały również rozwijaniu kreatywności, samodzielnego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów oraz efektywnej pracy indywidualnej i zespołowej.

Realizacja zajęć pozwoliła uczniom odkrywać i rozwijać swoje pasje oraz świadomie planować dalszą ścieżkę kształcenia i przyszłą karierę zawodową.

Osiągnięte rezultaty potwierdzają, że realizacja zajęć pozalekcyjnych przyczyniła się do wszechstronnego rozwoju uczniów, wyrównywania szans edukacyjnych oraz podniesienia jakości kształcenia, zgodnie z założeniami projektu.

Łącznie w zajęciach uczestniczyło 491 uczniów/uczennic.

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

Przejdź do treści